سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور از پیشنهاد رئیس جمهور برای نشستن پای میز مذاکره با مقامات ایران حمایت می کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «هدر نائورت» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که «مایک پمپئو» از پیشنهاد و اعلام آمادگی «دونالد ترامپ» برای نشستن پای میز مذاکره با مقامات ایران حمایت می کند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه افزود که پمپئو پیش از این نیز گفته بود ترامپ برای حل مشکلات(!) خواهان دیدار با رهبران جهان از جمله مقامات ایران است.

 

نائورت در پاسخ به این پرسش که آیا وزیر امور خارجه آمریکا صراحتاً از گفتگوی فاقد پیش شرط با مقامات ایران حمایت می کند یا خیر، ضمن اجتناب از کاربرد این عبارت (پیش شرط) گفت که واشنگتن مترصد تغییراتی در رفتار ایران است اما «آنچه که مهم است، تمایل آمریکا به نشستن پای میز مذاکره و انجام گفتگو است!»

 

گفتنی است که یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه  اعلام کرد که مایک پمپئو برای دیدار با همتای ایرانی خود در جریان نشست «آسه آن» در سنگاپور برنامه ای ندارد.

 

این مقام وزارت خارجه آمریکا در این خصوص ادعا کرد: ایران عضو هیچ توافق چند جانبه ای نیست، بنابراین هیچ برنامه ای برای تعامل با ایران موجود نیست!

 

این در حالی است که ترامپ دوشنبه شب بی آنکه به تهدیدات خود علیه تهران اشاره ای داشته باشد، مدعی شده بود که حاضر است با مقامات ایرانی فاقد هرگونه پیش شرطی گفتگو کند!

 

ساعاتی بعد وزیر خارجه آمریکا باطرح ادعاهای واهی چند پیش شرط برای مذاکره مطرح کرد. 

 

 

.

منبع : sarpoosh.com