وزیر امور خارجه فیلیپین امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، فیلیپین علی رغم احتمال اعمال تحریم ها از سوی آمریکا از خرید تسلیحات روسی دست نخواهد کشید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آلن پیتر کیتانو، وزیر امور خارجه فیلیپین در دیدار با سرگئی لاوروف، همتای روسش در حاشیه نشست انجمن کشورهای جنوب شرق اسیا (آسه آن) گفت: در هفته های اخیر رسانه ها به شدت از احتمال تحریم های آمریکا به خاطر خرید تسلیحات روسی انتقاد کرده اند. ما انتظار این مساله و حتی فراتر از آن را داشتیم اما فکر نمی کنم که ما از خرید تسلیحات روسیه دست بکشیم.

 

کیتانو همچنین به لاوروف درخصوص میزبانی موفقیت آمیز جام جهانی در روسیه تبریک گفت و تاکید کرد: اجازه دهید از طرف مردم فیلیپین به شما به خاطر میزبانی جام جهانی تبریک بگویم. تلاش های شما در میزبانی جام جهانی عالی بود.

 

سرگئی لاوروف امروز در دیدار با همتای فیلیپینی خود بر ایجاد مذاکرات سیاسی دو جانبه و تقویت روابط تجاری، اقتصادی و انسانی را تاکید کرد.

 

همزمان با اینکه واشنگتن شرایط ویژه ای را برای مانیل تعیین کرده، فیلیپین در خرید تسلیحات نوین از آمریکا به مشکلات جدی برخورده است.

 

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین در جریان سفرش به مسکو در سال ۲۰۱۷ میلادی تمایل کشورش را نسبت به خریداری تسلیحات پیشرفته روسیه از جمله هلی کوپترها، هواپیماها و همچنین تسلیحات نقطه زن برای کمک به مبارزه با تهدید تروریستی ابراز کرد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com