دولت آمریکا امروز (چهارشنبه) وزیر کشور و وزیر دادگستری ترکیه را تحریم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام دولت آمریکا در پی رد درخواست واشنگتن از سوی ترکیه درخصوص آزاد کردن اندرو برانسون، کشیش آمریکایی زندانی شده در این کشور صورت گرفت.

 

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: سلیمان سویلو، وزیر کشور و عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه از این رو تحریم شده اند که در جریان دستگیری و حبس این کشیش آمریکایی نقش مهمی داشته اند.

 

در همین حال، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعمال این تحریم ها را رسما اعلام و اظهار کرد، دستگیری و ادامه حبس این کشیش آمریکایی توسط مقام های ترکیه قابل قبول نیست.

 

وی ادامه داد: رئیس جمهوری آمریکا این موضوع را به صراحت بیان کرده که آمریکا خواهان آزادی هر چه سریع تر این تبعه آمریکایی است.

 

در همین حال، سخنگوی کاخ سفید گفت که ترامپ درباره اندرو برانسون با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت وگو کرده است.

 

سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه پیش تر اعلام کرده بود، این کشور در مقابل هر گونه تحریمی که از سوی آمریکا اعمال شود، مقابله به مثل خواهد کرد. در همین حال دادگاهی در ترکیه دادخواست مربوط به آزادی کشیش آمریکایی را رد کرده بود.

 

پیش از این، اسماعیل جم هالاوورت، وکیل اندرو برانسون، کشیش آمریکایی بازداشتی در ترکیه با اشاره به مشکلات جسمانی موکلش، گفته بود که خواستار لغو حبس خانگی و ممنوعیت سفر به خارج از کشور است.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com