وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه به همتای آمریکایی خود گفتم که زبان تهدید و تحریم هیچ حاصلی ندارد، اظهار داشت: فکر می کنم این به بهترین شکل تفهیم شد.

به گزارش تسنیم، مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه با مایک پامپئو همتای آمریکایی خود در حاشیه اجلاس آ سه آن دیدار و گفت وگو کرد.

 

وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه به همتای آمریکایی خود گفتم که زبان تهدید و تحریم هیچ حاصلی ندارد، اظهار داشت: فکر می کنم این به بهترین شکل تفهیم شد. همچنین اینکه چطور مسائلمان را حل و فصل کنیم و گام برداریم نیز مذاکره کردیم. می توانم بگویم که یک دیدار سازنده داشتیم.

 

چاووش اوغلو با ذکر این نکته که از این پس برای حل مسائل، همکاری نزدیک و مذاکره خواهیم داشت، گفت: این دیدار در محیطی سازنده و با تلاش برای حل مسائل بود. 

 

روابط ترکیه و آمریکا از مدت ها پیش رو به سردی گراییده و با جلوگیری کنگره از فروش جنگنده های اف ۳۵ به ترکیه، تلاش ترکیه برای خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ از روسیه، حبس خانگی کشیش آمریکایی در ترکیه و نیز تحریم دو وزیر ترک از سوی آمریکا به همین دلیل در فضایی پر تنش دنبال می شود.

 

این دیدار به مدت ۴۵ دقیقه با محوریت بحران ادامه بازداشت کشیش «اندرو برونسون» و تحریم های اخیر وزارت خزانه داری آمریکا علیه وزیر دادگستری و وزیر کشور ترکیه برگزار شد.

 

در پایان این دیدار اولین اظهارات توسط مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اعلام شد.

 

پامپئو در مورد تحریم های اخیر آمریکا علیه ترکیه اعلام کرد: تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا علیه وزیران ترک نشان دهنده جدیت آمریکا است.

 

وی افزود: با وزیر امور خارجه ترکیه برای حل مشکلات به وجود آمده در روابط دو کشور، بر ادامه گفت وگوها در خصوص این موضوعات تأکید کردیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com