یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: در شرایط فعلی هر استیضاحی که به مجلس بیاید رأی می آورد. قبل از اینکه مجلس به حساب دولت رسیدگی کند، دولت تغییراتی را در کابینه ایجاد کند.

قاسم میرزایی نیکو نماینده فیروزکوه و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفت وگو با اعتمادآنلاین، با اشاره به تغییر نکردن کابینه علیرغم انتقادات گسترده به تیم اقتصادی، گفت: دولت فکر می کند باید مسائل را از کانال مجلس حل کند اما رویکرد مجلس همین است و به تفکیک هر وزارتخانه ای که بیاید رأی نخواهد داد.

 

او تأکید کرد: در شرایط فعلی هر استیضاحی که به مجلس بیاید رأی می آورد. قبل از اینکه مجلس به حساب دولت رسیدگی کند، دولت تغییراتی را در کابینه ایجاد کند.

 

این نماینده مجلس با اشاره به اعلام وصول سؤال از رئیس جمهور در مجلس، گفت: بارها گفته ام که چرا باید معاون پارلمانی رئیس جمهور با لابی های مختلف به دنبال مطرح نشدن سؤال از رئیس جمهور باشد. آقای رئیس جمهور فاقد طرح سؤال به مجلس بیاید و به نمایندگان پاسخگو باشد. مجلس یکی از ارکان نظام است و نماینده های ملت در مجلس حضور دارند.

 

میرزایی نیکو ادامه داد: آقای روحانی سرزده به مجلس بیاید و با نمایندگان حرف بزند. نمایندگان سؤالات خودشان را مطرح کنند و رئیس جمهور جواب بدهد. در روز سه شنبه هفته گذشته طرح عدم کفایت رئیس جمهور را بار دیگر استارت زدند و شروع به جمع آوری امضا کردند. دولت باید در مجلس حضور پیدا کند و در این صورت است که اوضاع آرام می شود و شرایط راحت تر جلو می رود.

 

این نماینده مجلس گفت: به نظر نمی رسد رئیس جمهور دست به تغییر کابینه خود بزند و این موضوع منجر به استیضاح وزرا می شود که خیلی بد است. همچنین اگر تعداد امضاهای سؤال از رئیس جمهور از نصاب نیفتد آقای روحانی باید به مجلس بیاید و به سؤال نمایندگان پاسخ دهد اما این موضوع با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم خوب است؟

 

میرزایی نیکو با انتقاد از عملکرد شورای هماهنگی میان سه قوه، تأکید کرد: شورای هماهنگی میان سه قوه هیچ اقدامی انجام نمی دهد. آن شورا هم می تواند بیاید و جلسه ای بگذارد و برای مشکلات راهکار ارائه دهد.

.

منبع : sarpoosh.com