مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا مدعی شد: «روسیه تنها کشوری نیست که به نفوذ در فضای سیاسی آمریکا علاقمند است. کشورهای دیگری هم هستند که از این توان برخوردارند و احتمالاً درصدد انجام آن هستند».

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «دنیل کوتس» مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا (US Director of National Intelligence) روز پنج شنبه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» هرگونه نفوذ خارجی و اخلال گر در روند انتخابات آمریکا را به عنوان اولویت اصلی سرویسهای امنیتی این کشور تعیین کرده است.

 

طبق اظهارات کوتس، سرویسهای امنیت ملی آمریکا بطور هفتگی نشستهایی با محور امنیت انتخابات برگزار می کنند.  

 

این مقام امنیت ملی آمریکا روسیه را از جمله کشورهایی خواند که برای تضعیف انتخابات آتی و میان دوره ای در آمریکا تلاش می کنند.

 

دنیل کوتس در نشستی با حضور مسئولان سایر آژانسهای اطلاعاتی آمریکا در کاخ سفید مدعی شد که در حال رصد یک رشته عملیات پیام رسانی گسترده از سوی روسیه است که هدف آن، تضعیف و ایجاد دودستگی در آمریکا است. کوتس در این باره گفت: ما به رصد ادامه خواهیم داد و در مورد هرگونه اقداماتی از این دست، هشدار می دهیم.

 

این مقام ارشد امنیتی آمریکا تأکید کرد که تلاشهای ادعایی روسیه برای تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۸ آمریکا (ماه نوامبر) به گستردگی و قدرتمندی تلاشهای ادعایی مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نیست.

 

دنیل کوتس در گفتگو با خبرنگاران مدعی شد: ما می دانیم که روسیه ظرف دهه های گذشته با ابزار تبلیغات و به روش خود تلاش می کرد تا تخم نفاق در میان مردم آمریکا بکارد. با این حال، آنها در سال ۲۰۱۶ از این هم فراتر رفتند. تا آن زمان ما یک چنین اقدام گسترده ای را از سوی آنان شاهد نبودیم.

 

کوتس در ادامه ادعاهای خود گفت که روسیه مترصد هر فرصت ممکن برای تأثیرگذاری بر انتخابات ۲۰۱۸ آمریکا است.

 

مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا در گفتگو با خبرنگاران همچنین ادعا کرد: ما به خوبی می دانیم که روسیه تنها کشوری نیست که به تأثیرگذاری بر فضای سیاسی داخلی آمریکا علاقمند است. می دانیم که کشورهای دیگری هم وجود دارند که از این توان برخوردارند و احتمالاً فعالیتهایی از این دست را مدنظر دارند.

 

گفتنی است که پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، مقامات واشنگتن در تلاش بوده اند تا ردِّ آنچه را که به ادعای آنان، مداخله مسکو در انتخابات این کشور است بیابند. دو سازمان آمریکا مأمور انجام تحقیقات پیرامون این اتهامات شدند: کنگره و اداره تحقیقات فدرال (اِف بی آی).

 

با این حال، تاکنون هیچ گونه شواهدی دال بر مداخله مسکو در انتخابات مذکور ارائه نشده است.

 

مقامات روسیه نیز پیوسته این اتهامات را رد می کنند و «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین نیز این ادعای مقامات واشنگتن را «بی اساس» می خواند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com