عضو شورای فنی کشتی آزاد با بیان اینکه در جلسه شورای فنی برای انتخاب رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم بازی های آسیایی اصرار داشته است، گفت: زورم به کادر فنی نرسید چرا که معتقد بودند او ۲ سال است کشتی نگرفته و در اردوها نیز حاضر نشده است.

منصور برزگر در گفت و گو با ایسنا، درباره اعلام ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در بازی های آسیایی اندونزی پس از جلسه شورای فنی کشتی آزاد اظهار کرد: در این جلسه گزارش تیم های ملی نوجوانان و جوانان ایران از سوی کادرهای فنی تیم ملی ارائه شد. پس از آن موضوع اعلام ترکیب تیم ملی در بازی های آسیایی مطرح و در نهایت با ارائه گزارش کادر فنی تیم ملی از عملکرد کشتی گیران در تورنمنت های گرجستان و یاشاردوغو و وضعیت آن ها، ترکیب تیم ملی برای حضور در این رقابت ها اعلام شد.

 

بازی های آسیایی 2018

عضو شورای فنی کشتی آزاد درباره دلایل انتخاب دور از انتظار علیرضا کریمی آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم ایران برای حضور در وزن ۹۷ کیلوگرم این رقابت ها و خط خوردن گلیج و گودرزی در این وزن گفت: کادر فنی تیم ملی در گزارشی که ارائه کرد از عملکرد کریمی در گرجستان و ترکیه رضایت داشت اما گلیج و گودرزی نتوانستند در این ۲ رویداد رضایت کادر فنی را جلب کنند و نمایش خوبی نداشتند. ما در بازی های آسیایی با توجه به اهمیت آن به کشتی گیرانی احتیاج داریم که قابل اتکا باشند و بر همین اساس در نهایت کریمی را برای حضور در این وزن انتخاب کردیم.

 

وی افزود:البته من پیشنهاد دادم و اصرار هم داشتم که رضا یزدانی به بازی های آسیایی در وزن ۹۷ کیلوگرم اعزام شود چرا که حضور او در این رقابت ها را مفیدتر از رقابت های قهرمانی جهان می دانستم اما در نهایت زورم به کادر فنی نرسید. اما کادر فنی تیم ملی اعلام کرد "هیچ اطلاعی از وضعیت او نداریم.ضمن اینکه او ۲ سال است از کشتی دور بوده و در اردوهای تیم ملی نیز حضور پیدا نکرده است". خادم هم گفت چند بار از او دعوت کردیم تا به اردوی تیم ملی بیاید اما از این موضوع استقبال نکرده است.

 

برزگر تصریح کرد: قرار شد اگر رضا یزدانی آمادگی داشته باشد به یک رویداد خارجی قبل از مسابقات جهانی اعزام شود تا وضعیت او مورد بررسی کادر فنی قرار گیرد تا اگر مشکل خاصی نداشت گزینه اعزام به مسابقات جهانی باشد. بعد از بازی های آسیایی کریمی هم به وزن ۹۲ کیلوگرم بازمی گردد و با توجه به اینکه در وزن ۹۷ کیلوگرم مشکل داریم لازم است تصمیم گیری بهتری داشته باشیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که فکر می کند کریمی می تواند در وزن ۹۷ کیلوگرم نمایش خوبی داشته باشد یا خیر گفت: تجربه نشان داده معمولا کشتی گیرانی که مثلا از ۹۷ کیلوگرم به سنگین وزن رفته اند یا بالعکس توانسته اند کشتی های خوبی بگیرند. با توجه به گزارشی که کادر فنی از عملکرد کریمی در تورنمنت های گرجستان و ترکیه ارائه کرد، نظر اکثریت حاضرین در جلسه بر روی انتخاب کریمی بود.

 

برزگر درباره علل عدم انتخاب نهایی ملی پوش وزن ۵۷ کیلوگرم نیز خاطرنشان کرد: ما در این وزن فعلا رضازاده و اطری را داریم که یکی از میان این دو نفر انتخاب خواهد شد. طبق گزارش های کادر فنی، اطری در تمرینات و اردوهای تیم ملی آنچنان دل به کار نمی دهد و باید برای انتخاب ملی پوش نهایی این وزن بررسی های بیشتری صورت گیرد.

 

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد ایران درباره پیش بینی خود از نتایج تیم ملی در بازی های آسیایی گفت: کشورهای آسیایی پیشرفت خوبی مخصوصاً در اوزان سبک داشته اند. باید ببینیم کشتی گیران ما در روز مبارزه با توجه به تمریناتی که داشته اند چه نمایشی خواهند داشت. هدف همه ما این است که جوانان کشتی گیر بیایند و برای مردم افتخارآفرینی کنند. امیدوارم بتوانند بهترین نتایج را کسب کنند.

 

وی در پایان درباره سرانجام ادامه حضورش در شورای فنی با توجه به درخواستش برای کناره گیری از ادامه حضور در شورا بدلیل مشکلات شخصی گفت: اتفاقا در این جلسه نیز به اعضای شورای فنی پیشنهاد دادم با توجه به اینکه دیگر سنم بالا رفته مرا بازنشسته کنند و دیگر به جلسات نروم اما همه در جواب این درخواست من خندیدند(با خنده).به هر حال باز هم در جلسات شرکت می کنم و مشاوره می دهم و هر کمکی که از دستم بربیاید انجام خواهم داد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com