«محمد جواد ظریف» که برای شرکت در اجلاس پنجاه و یکمین اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا «آسه آن» به سنگاپور سفر کرده است، صبح جمعه با رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با «ویویان بالاکریشنان» همتای سنگاپوری خود دیدار داشت که روابط دو جانبه، آ سه آن، مسائل منطقه ای و شرایط بین المللی از جمله مهمترین موضوعات مورد گفت وگوی دو مقام بود.

 

وزیر امور خارجه سنگاپور ریاست اجلاس وزیران امور خارجه آ. سه. آن را بر عهده دارد.

 

دیدارهای وزیر امور خارجه ایران در روز پنجشنبه با همتایانش در آ.سه. آن و دیگر کشورهای شرکت کننده بسیار فشرده و متعدد بود.

 

وی همچنین با حلیمه یعقوب رئیس جمهوری سنگاپور نیز دیدار جداگانه و گفت و گوهایی دوجانبه داشت.

 

ظریف روز گذشته (پنجشنبه ) اسناد پیمان مودت و همکاری آ سه آن موسوم به تاک را از طرف ایران امضا کرد تا کشورمان بتواند از ظرفیت های سیاسی و اقتصادی آن استفاده کند.

 

وزیران امور خارجه آسه آن از دوشنبه گذشته در محل اکسپوی سنگاپور موضوعات منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار داده اند .

 

دریای جنوبی چین, زلزله لومبوک اندونزی،بحران آوارگان روهینگیایی از جمله چالش های منطقه ای است که این وزیران در نشست های تخصصی و دوجانبه خود آنها را مورد پیگیری قرار داده اند.

 

اجلاس سالانه وزیران امور خارجه آسه آن و نشست ها تخصصی مرتبط با آن از روز دوشنبه هفته جاری در سنگاپور که ریاست دوره ای اتحادیه را برعهده دارد،آغاز شده و روز شنبه (فردا ) به کار خود پایان خواهد داد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com