آکاایران: نماینده مجلس:

اعتراض مردم اراک عمدتا ناشی از مسائل اقتصادی است

نماینده مردم شازند در مجلس مطرح کرد: ناآرامی های اخیر استان اراک وسیع نبود در استان مرکزی به این علت که مسائل عمدتا صنعتی و کارگری هستند اعتراضات بیشتر بروز پیدا می کنند.

به گزارش ایلنا، علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در خصوص ناآرامی های استان مرکزی و اعتراضات مردمی در این استان گفت: ناآرامی های اخیر استان اراک وسیع نبود در استان مرکزی به این علت که مسائل عمدتا صنعتی و کارگری هستند اعتراضات بیشتر بروز پیدا می کند.

 

وی افزود: منشا بیشتر اعتراضات اقتصادی بود و مسائل معیشتی را شامل می شد اما در کنار آن برخی تبعیض ها هم از دلایل اعتراضات بوده است. البته خبرهای ناگوار اقتصادی که به گوش مردم هم می رسد از عمده دلایل اعتراضات اخیر مردم است.

 

نماینده مردم شازند در مجلس خاطرنشان کرد: مردم باید هوشیار باشند که از اعتراضات آنها سوءاستفاده نشود اما با تدابیر استاندار، نمایندگان و نمایندگان ولی فقیه تدابیر ویژه ای برای این شرایط همواره اندیشیده می شود.

 

وی با اشاره به تشکیل ستاد تدابیر ویژه برای رسیدگی به وضعیت اقتصادی مردم در استان مرکزی گفت: ستاد تدابیر ویژه در خصوص رسیدگی به مسائل ارز و پول ملی و مشکلات اقتصادی که در اراک به این علت شهری صنعتی است بیشتر به چشم می آید، تشکیل شد.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا با اعتراضات مردم برخوردهای امنیتی صورت گرفته یا خیر گفت: من به دلیل مشغله هایی که داشتم به طور مستقیم نتوانستم موضوع اعتراضات را رصد کنم اما بر اساس شواهد نیروی انتظامی خویشتنداری می کنند.

 

وی افزود: باید سعی کنیم مسائل اقتصادی را حل کنیم و بدانیم که اصل این اتفاقات اصلا خوشایند نیست.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com