یک عضو فراکسیون ولایی مجلس تاکید کرد: به آقای ربیعی پیغام فرستادم که پای تریبون مجلس بیایید و مرد و مردانه بگوید که این مطالبات و باج خواهی ها از من وجود دارد و این مطالبات غیرمنطقی است. من اخباری را می شنوم که سرنماز مدام دعا می کنم که این اخبار دروغ باشد. مطالبات غیرمنطقی برای مجلس حیثیت نمی گذارد. اگر آقای ربیعی فکر می کند چنین چیزی درست است، آن را پشت تریبون با مردم در میان بگذارد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با ایلنا درباره اعلام وصول استیضاح علی ربیعی در صحن علنی مجلس گفت: ما با استیضاح آقای ربیعی به دلایل مختلف مخالف هستیم. یک دلیل این است که در پنج ماه گذشته از آقای ربیعی چندبار سوال شد و مورد استیضاح مجلس قرار گرفت و جوهر صورت جلسه استیضاح های قبلی ربیعی هنوز خشک نشده است و الان یک استیضاح دیگر مطرح است.

 

وی با بیان اینکه این استیضاح فاقد طی کردن مراحل قانونی مطرح شده است، گفت: مگر می شود برای کسی که ما دفاع او را نشنیده ایم دادگاه برگزار کنیم؟ استیضاح یک وزیر طبق آیین نامه باید به کمیسیون برود و همان روز اول هم تاکید کردم که این استیضاح در کمیسیون تخصصی بررسی نشده است.

 

این عضو فراکسیون ولایی مجلس خاطرنشان کرد: از این موضوعات که بگذریم اولویت کشور ما الان مسائل اقتصادی در ارز و طلا و سکه و ... است که این ها به ربیعی چه ربطی دارد؟ چرا آدرس غلط به مردم می دهید؟ چرا بعضی از همکاران ما کار انحرافی انجام می دهند؟ این توهین به شعور مردم است. 

 

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه درحال حاضر آقای ربیعی یک انسجام کارگری دارد، تصریح کرد: اگر هم در حوزه های کارگری مشکلی وجود دارد، مربوط به آقای ربیعی نیست بلکه مربوط به شرایط اقتصادی کشور است یعنی باز هم دارند آدرس غلط می دهند. من آقای ربیعی را به صورت نسبی موفق می دانم. من نمی دانم که ربیعی باید چه کاری می کرد که نکرد؟  الان هم در بحث سیستم کارا و تکاپو و دومینو ایشان خوب کار می کند.

 

وی اظهار داشت: اگر بخواهند بگویند که ما فارغ از مسائل اقتصادی باید به حوزه های دیگر کشور هم توجه کنیم، حال آیا سایر وزارت خانه ها مشکل ندارد؟ وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش مشکل ندارند؟ شما به وزارت تعاون رجوع کردید که الان یک انسجام کارگری در آن وجود دارد. کارگران ما یک ثبات مدیریتی می خواهند.

 

نماینده مردم رشت در پاسخ به این سوال که مطالبت و باج خواهی هایی از این وزارتخانه وجود دارد، ابراز داشت: فکر نمی کنم چنین چیزی وجود داشته باشد، من این مساله را تایید نمی کنم. من به آقای ربیعی پیغام فرستادم که پای تریبون مجلس بیایید و مرد و مردانه بگوید که این مطالبات و باج خواهی ها از من وجود دارد و این مطالبات غیرمنطقی است. من اخباری را می شنوم که سرنماز مدام دعا می کنم که این اخبار دروغ باشد.

 

مطالبات غیرمنطقی برای مجلس حیثیت نمی گذارد. اگر آقای ربیعی فکر می کند چنین چیزی درست است، آن را پشت تریبون با مردم در میان بگذارد.

 

وی عنوان کرد: فراکسیون مستقلین ولایی موضوع را بررسی می کند و اجازه ظلم به هیچ کس را نمی دهد که هم حقوق نمایندگی حفظ شود و هم شأنیت وزارت خانه و حقوق مردم حفظ شود.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com