آکاایران: نماینده مجلس:

نمایندگان خواستار ممنوع الخروجی سیف و برخی از مسئولان/ شکایت از محمود صادقی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: در حال جمع آوری امضا برای طرحی هستیم که به موجب آن تمامی مسوولان طراز اول کشور تا سطح استانداران و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی تا دو سال ممنوع الخروج می شوند تا قوه قضاییه عملکرد آنان را رسیدگی کند.

ابوالفضل ابوترابی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در حال جمع آوری امضا برای طرح قانون جذب حداکثری اجتماعی هستیم که براساس این طرح مسوولانی که قانون را اجرا نمی کنند مجازات می شوند، ولی هم اکنون به صورت قانونی برای این موضوع ماده ای تعریف نشده است.

 

ابوترابی اظهار داشت: بر اساس این طرح، همه مسوولان طراز اول تا سطح استانداران، از جمله نماینگان مجلس بعد از رفتن از محل خدمتشان به هر نحو از جمله استعفا، برکناری یا اتمام کارشان، تا دو سال ممنوع الخروج می شوند تا قوه قضاییه فرصت کافی داشته باشد تا به وضعیت عملکرد آنها رسیدگی کند و مشاهده کند که فسادی در پرونده آنان وجود دارد یا خیر. 

 

وی گفت: متاسفانه برخی از مسوولان قانون را اجرا نمی کنند یا این که می گویند اجرا می کنیم ولی اجرا نمی کنند، برطبق بیانات رهبر معظم انقلاب مجلس باید عدم اجرای قانون توسط مسوولان را تبدیل به جرم انگاری کند که البته ما در این زمینه خلا قانونی داریم و با این طرح می خواهیم این خلا را بر طرف کنیم. 

 

نامه ۲۰ نماینده مجلس به رئیس دستگاه قضا برای ممنوع الخروجی سیف

عضو کمیسیون شوراهای مجلس از مکاتبه ۲۰ نماینده با رئیس قوه قضاییه برای ممنوع الخروج شدن رئیس کل سابق بانک مرکزی خبر داد.

 

شکایت از محمود صادقی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان

 

عضو کمیسیون «شورا ها و امور داخلی کشور» در مجلس گفت: بنده درباره اظهارات آقای صادقی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردم و تا نتیجه نهایی پیگیر آن خواهم بود.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: معتقدم پیرو این اظهارات وحدت مجلس از بین رفت چرا که این اظهارات نسنجیده بود و دقت لازم را نداشت.

 

 

 

 

.

منبع : sarpoosh.com