پس از انتشار گزارش هایی درباره ادامه برنامه های تسلیحاتی کره شمالی، مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است که هیچکس در دولت واشنگتن درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی خیالبافی نمی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از فرانسه، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا گفته است، ممکن است زمانی آمریکا به این نتیجه برسد که رهبری کره شمالی درباره تعهداتش در قبال خلع سلاح اتمی جدی نیست، آن زمان است که می توان درباره این مساله بحث کرد.

 

بولتون در جریان صحبت با شبکه خبری فاکس نیوز گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تمام تلاش را کرد تا به کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی برای عمل به وعده هایش در نشست ۱۲ ژوئن در سنگاپور کمک کند. ترامپ در واقع به کیم یاد می دهد که چطور راه را برای طرف مقابل هموار کند اما اگر مقام های کره شمالی نتوانند تشخیص دهند که چگونه به مسیر خود ادامه دهند، حتی منتقدترین منتقدان ترامپ هم قادر نخواهند بود بگویند او راه را برای طرف مقابل بست.

 

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه تا چه مدت ترامپ می تواند منتظر اقدامات کره شمالی بماند، گفت: این به نحوه عملکرد پیونگ یانگ وابسته است. اگر آنها تصمیم استراتژیک برای توقف برنامه های اتمی خود بگیرند، می توانند آن را ظرف یکسال اجرایی کنند ما منتظر مشاهده چنین مساله ای هستیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com