وزارت خارجه روسیه سفیر یونان را به منظور ابلاغ اقدامات متقابل مسکو به دنبال «اقدامات خصمانه آتن» احضار کرده است.

به گزارش فارس، وزارت خارجه روسیه امروز (دوشنبه)، «آندرئاس فریگاناس»  سفیر یونان در مسکو را به دلیل آنچه «اقدامات خصمانه آتن» خوانده شده، احضار کرد.

 

بر اساس اعلام وزارت خارجه روسیه، سفیر یونان در مسکو به منظور دریافت یادداشتی دیپلماتیک در خصوص اقدامات متقابل روسیه علیه یونان در واکنش به اقدامات خصمانه این کشور علیه روسیه اوایل ماه جولای (ماه گذشته میلادی) احضار شده است.

 

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، آتن پیش از این دو دیپلمات روس را اخراج کرده بود و از سفر دو دیپلمات روس دیگر به این کشور نیز ممانعت به عمل آورده بود.

 

یونان در تاریخ ۲۰ تیرماه، ۲ دیپلمات روس را به اتهام دخالت در امور داخلی این کشور و اقدامات غیرقانونی علیه امنیت ملی خود اخراج کرد؛ یونانی ها گفتند که این ۲ دیپلمات سعی داشته اند حلقه های طرفدار روسیه در میان بلندپایگان کلیسای ارتودوکس یونان ایجاد کنند.

 

روس ها همان روز با صدور بیانیه ای، قول اقدام متقابل را دادند اما چند روز بعد وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای نوین، آمریکا را به تحریک یونان برای اتهام زنی بی اساس و گام گذاشتن در مسیری که می تواند ضرباتی جدی به روابط دوجانبه بزند، متهم کرد.

 

وزارت خارجه روسیه حدود دو هفته پیش در تاریخ ۲۰ جولای (۲۹ تیرماه) نیز سفیر یونان را به منظور ابلاغ اعتراض مسکو به آتن احضار کرده بود.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com