کاخ سفید به مناسبت نزدیک شدن زمان بازگشت تحریم های هسته ای ایران، بیانیه ای صادر و پیشنهاد امضای توافقی نوین با جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرده است.

به گزارش فارس، کاخ سفید با انتشار تصویری از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در حال امضای فرمان اجرایی بازگشت تحریم های هسته ای ایران، بیانیه وی در خصوص بازگشت تحریم ها را منتشر کرده است.

 

در ابتدای این بیانیه به اتفاقات فردا اشاره شده و آمده که از روز ۷ اوت، تحریم های صنعت خودرو، طلا و ریال ایران اجرایی می شود. مابقی تحریم ها هم که نفت و بانک مرکزی ایران را هدف گرفته، از روز ۵ نوامبر (۱۴ آبان) اجرایی خواهد شد.

 

ترامپ در ادامه بیانیه خود گفته اند که تراکنش های مالی دیگر کشورها با ایران را از نزدیک رصد می کنند و «افراد یا نهادهایی که کار با ایران را کاهش ندهند، خود را در معرض عواقبی سنگین قرار خواهند داد.»

 

رئیس جمهور آمریکا مشخصاً به روند خروج شرکت های اروپایی از ایران اشاره کرده و گفته: «خرسندم که بسیاری از شرکت های بین المللی، قبل از این، از تصمیم خود برای ترک بازار ایران خبر داده اند و کشورهای متعددی هم گفته اند که واردات نفت خام ایران را کم تر یا قطع می کنند.»

 

دونالد ترامپ از کشورهای دیگر خواسته که با ادامه اینگونه اقدامات، ایران را در دوراهی انتخاب بین «تغییر رفتار تهدیدآمیز و ثبات زدا و بازگشت به آغوش اقتصاد جهانی یا ادامه مسیر رو به پایین انزوای اقتصادی» قرار دهند.

 

در حال تکمیل ...

 

 

.

منبع : sarpoosh.com