سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جلالی نماینده تهران از پاسخ های وزیر اطلاعات درباره اعطای گرین کارت به دوهزارو ۵۰۰ نفر از مقامات و فرزندان آنها از سوی دولت در جریان مذاکرات برجام قانع نشد و سؤال به صحن ارجاع داده شد.

به گزارش ایسنا، علی نجفی در توضیح جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور وزیر اطلاعات برای پاسخ به سؤالات آقای محبی نیا، نماینده میاندوآب و آقای جلالی، نماینده تهران، تشکیل شد. او در توضیح سؤال محبی نیا گفت: آقای محبی نیا درباره اقدامات وزارت اطلاعات برای مقابله با بحران ها و اتفاقات احتمالی امنیتی سؤالی را مطرح کرد.

 

وزیر اطلاعات در پاسخ ضمن تأکید بر وظایف ذاتی وزارت اطلاعات و اشراف کامل بر تهدیدات علیه امنیت ملی، به تشریح برخی اقدامات و دستاوردهای این وزارتخانه پرداخت. نجفی افزود: بر اساس توضیحات وزیر اطلاعات کار این وزارتخانه کار ظریف و حساسی است. وزارت اطلاعات در شناسایی و مقابله با چالش ها و پیشگیری از مسائل پیش رو، کارکرد درخشانی دارد و گزارش ها و ارزیابی های خود را به مقامات مربوطه ارائه داده است.

 

به گفته او، محبی نیا از پاسخ های وزیر اطلاعات قانع شد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سؤال جلالی، نماینده تهران، اشاره و اظهار کرد: آقای جلالی درباره صحت خبر منتشرشده در رسانه ها درباره اعطای حق شهروندی (گرین کارت) به دوهزارو ۵۰۰ نفر از مقامات جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها از سوی دولت آمریکا در جریان مذاکرات هسته ای برجام سؤالی را مطرح کرد.

 

او افزود: آقای علوی در پاسخ مؤکدا این موضوع را تکذیب کرد و آن را از اساس نادرست عنوان کرد. یا وجود این توضیحات، آقای جلالی با اشاره به اهمیت موضوع و بازتاب گسترده آن در محافل سیاسی و رسانه ای داخلی و بین المللی، از پاسخ های وزیر اطلاعات قانع نشد و سؤال را به هیئت رئیسه ارجاع داد تا آقای علوی این توضیحات را برای تنویر افکار عمومی در صحن علنی مجلس ارائه کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com