یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: روند طی شده برای استیضاح وزیر کار روند مرسوم مجلس نیست چرا که گویا اصلا این استیضاح در کمیسیون مربوطه مطرح نشده و حتی در خیلی از مواقع رییس مجلس ترتیب جلسه ای مشترک را با نمایندگان خواهان استیضاح و وزیر مورد سوال می دهد تا طرفین پیش از طرح استیضاح در صحن علنی صحبت های یکدیگر را بشنوند اما هیچکدام در قبال آقای ربیعی انجام نشده و این قطعا جای سوال دارد.

سید محمود میرلوحی در گفت و گو با ایلنا، در خصوص اعلام وصول استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به تازگی آقای ربیعی استیضاح شده بودند و من معتقدم از آن زمان تاکنون تغییر خاصی رخ نداده که نمایندگان مجدد خواستار حضور ایشان در مجلس شده اند.

 

وی افزود: البته روند طی شده برای استیضاح وزیر کار هم روند مرسوم مجلس نیست چرا که گویا اصلا این استیضاح در کمیسیون مربوطه مطرح نشده و حتی در خیلی از مواقع رییس مجلس ترتیب جلسه ای مشترک را با نمایندگان خواهان استیضاح و وزیر مورد سوال می دهد تا طرفین پیش از طرح استیضاح در صحن علنی صحبت های یکدیگر را بشنوند اما هیچکدام در قبال آقای ربیعی انجام نشده و این قطعا جای سوال دارد.

 

این فعال سیاسی اصلاحطلب با اشاره به وجود شائبه هایی مبنی بر ارتباط استیضاح وزیر کار با انتخابات پیش رو گفت: فاصله ما تا انتخابات زیاد است و شروع هر فعالیتی از حالا موضوعیت ندارد.

 

میرلوحی همچنین گفت: متاسفانه علاوه بر مساله استیضاح ها گاهی مواقع تفکیک ها و ادغام ها هم خیلی هدفمند صورت نمی گیرد و در مدت اخیر فقط یادگرفته ایم این کاسه و آن کاسه کنیم و تغییرات شکلی انجام دهیم و از محتوا خالی هستند و موجب کارآمدی نمی شوند.

 

وی افزود: مشکل ما روندهایی است که موجب برخی از مشکلات می شود. بنابراین از مسائلی که اخیرا در مجلس و دولت مطرح می شود نمی توان توقع معجزه داشت. اصلاحات باید در رویکردها و سیاست ها رخ دهد، اصلاحاتی همچون جایگاه دولت، پذیرش بخش خصوصی، واگذاری و برون سپاری کارها و امثال این ها باید اتفاق بیفتد.

 

 عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به این موضوع که یکی از موارد مطرح شده در استیضاح وزیر کار بحث اشتغال زایی است، گفت: آقای ربیعی زحمات زیادی در این خصوص کشیدند و اصلا اینکه دولت مسئول اشتغال است یا خیر سال هاست که مطرح می شود. گاهی اوقات اشتغال را به گردن وزارت صنعت، معدن و تجارت می اندازیم؛ گاهی هم وزارت کشاورزی و از زمان آقای احمدی نژاد مطرح شد که وزارت کار متصدی اشتغال زایی است. به نظر می آید اصولا وزرات خانه ها متصدی اشتغال زایی نیستند و تنها باید مسیر را هموار کنند تا بخش خصوص و سازمان های غیردولتی شکل بگیرند.

 

وی ادامه داد: همین اشکال در روندها باعث می شود تا ما همیشه به دنبال مقصر بگردیم به این علت اساسا اشکال جای دیگری است. دولت مگر باید بنگاه داری کند، مگر دولت هایی که بنگاه داری کردند موفق بودند؟ از سال ۵۷ همه دنیا کارهایشان را واسپاری کردند و کارهایشان را به بخش خصوصی واگذار کردند ولی ما همچنان دعوا داریم که اشتغال زایی با وزارت کار است یا وزارت صنعت. با این شرایط نمی توانیم توقع اتفاقات مثبتی داشته باشیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com