جارد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید دستور به حذف گزارش ها و مطالب درباره یکسری دوستان و همکاران خود که در زمان مالکیتش در نشریه نیویورکی آبزرور در این نشریه انتشار یافته بود، داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، جارد کوشنر، مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و داماد وی براساس گزارش یک رسانه آمریکایی به نام "بازفید نیوز" با استناد به ایمیل هایی که این رسانه به دست آورده در سال ۲۰۱۲ به دبیران این نشریه گفته تعدادی از مقاله های قبلی آن را پاک کنند.

 

بازفید نیوز در گزارش خود سه مقاله را ذکر می کند که ظاهرا کوشنر به دبیران این نشریه دستور به حذف آنها را داده است.

 

یک مقام مربوط به سال ۲۰۱۰ در شرح توافقی میان یک شرکت بزرگ حوزه املاک به نام ونتیج پراپرتیس و اندرو کومو، دادستان کل سابق نیویورک بوده است.

 

همچنین یک مطلب دیگر به تاریخ همین سال نیز درباره حضور فردی به نام نیل روبلر مدیر اجرایی شرکت ونتیج پراپرتیس که در یک فهرست موسوم به "۱۰ تا از بدترین املاک داران" بوده است.

 

مطلب سوم نیز یک مقاله به تاریخ ۲۰۱۲ درباره خریداری یک آپارتمان در شهر نیویورک به ارزش ۶.۷۵ میلیون دلار از سوی یک کمیسیونر لیگ بستکبال ان بی ای به نام آدام سیلور است.سیلور یکی از دوستان کوشنر است. در گزارش بازفید عنوان شده که سیلور در یک مطلب در سال ۲۰۱۶ در نشریه نیویورکر به کوشنر تبریک گفته است.

 

سیلور در این مقاله گفته کوشنر به نوعی یک مشاور غیررسمی و فاقد حقوق برای لیگ ان بی ای محسوب می شود.

 

آستین اسمیت که یکی از کارمندان نشریه نیویورک آبزرور است به بازفید گفت: او درخواست های کوشنر برای حذف این مطالب را اجرا کرده است.

 

همچنین الیزابت اسپایرز، یک دبیر سابق این نشریه نیز به بازفید گفت: اطلاعی از دستور کوشنر برای حذف مطالب این نشریه نداشته اما اگر هم می دانست یک مشکل بزرگ بین او و جارد کوشنر به وجود می آمد.

 

کوشنر از سال ۲۰۰۶ مالک آبزرور بوده و در ژانویه از سمت ناشر این نشریه کناره گیری کرد تا مشاور ارشد ترامپ شود.

 

.

منبع : sarpoosh.com