عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح طلب درباره جوسازی رسانه ای علیه اصلاح طلبان توسط برخی از رسانه های داخلی و خارجی گفت: جریان برانداز به خوبی می دانند تا زمانی که گفتمان اصلاح طلبی در کشور وجود داشته باشد جمهوری اسلامی هیچ تغییری نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح طلب درباره دیدار رهبران اصلاحات و محصورین با سران نظام چند روزی است که مطرح شده، گفت: با پیگیری هایی که برخی از چهره های اصلاح طلب در این زمینه انجام دادند و البته تلاش های معاون اول، شخص رئیس جمهور و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، به نظر می رسد تلاش هایی که عقلا در نظام انجام داده اند، به نتیجه می رسد و مقدمات آن فراهم شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: نکته که حائز اهمیت این است که در چند روز اخیر آن جریان اقتدارگرایی که بر صدر رسانه های قابل توجه، اثرگذار و هزینه بر حضور دارند و بعضا از سوی نهادهای ضد اصلاحگر و مخالف اصلاحات حمایت می شوند، همان روندی را در پیش گرفته اند که در زمان اجرای برجام و حتی هنگام خروج آمریکا داشتند؛ یعنی تلاش می کنند بازی را کاملا برهم بزنند. برای اینکه امروز این فضای شکل گرفته را کاملا تغییر دهند، تحلیل های مختلفی بیان می کنند که جبهه اصلاحات و رهبران آن کاملا بی پایگاه و به دور از هرگونه اثرگذاری اجتماعی شدند.

 

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با بیان این که اصلاح طلبان از جمله رهبران و بزرگان این جبهه به رغم پرداخت هزینه های سنگین و ناحق هیچ گاه پیوند خود را با ساختار نظام جمهوری اسلامی خود ندانسته اند، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برداشته از روح قانون اساسی است و اصلاح طلبان همیشه درصدد حفظ این پایگاه البته با حفظ هویت اصلاح طلبی که همان گفت وگوی دینی برخواسته از اندیشه سیاسی حضرت امام است، بوده اند. اصلاح طلبان همیشه چارچوب، جایگاه و مرزبندی خود را با جریان های برانداز و معارض جمهوری اسلامی چه در خارج و چه در داخل حفظ کرده اند.

 

ناصری با اشاره به جوسازی برخی از رسانه های داخلی و خارجی علیه جریان اصلاحات، گفت: شاهد این نکته اتفاقات رسانه ای ماه های اخیر جریان برانداز است که بیشترین حملات و دشمنی را به اصلاحات بیان کردند.

 

 این جریان در داخل و خارج معتقد هستند تا زمانی که اصلاح طلبان در کشور حضور دارند اندیشه از بین بردن جمهوری اسلامی منتفی است و با همین تحلیل که از نظرشان درست و منطقی است، حمله به اصلاح طلبان را شدت دادند و این نشان می دهد جبهه اصلاحات هنوز مقبولیت و مشروعیت دارد.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: اصلاح طلبان با حداکثر امکانات از سال ۹۲ تا ۹۶ وارد انتخابات شدند و آن پیروزی های قابل قبول را به دست آوردند. اوج اثرگذاری جریان اصلاحات در بزنگاه های تاریخ اجتماعی کشور را می توان در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران دید و این نشان می دهد که اصلاحات علاوه بر تداوم مشروعیت، مقبولیت دارد.

 

وی تصریح کرد: به نظر می رسد دولت در سایه که در انتخابات ۹۶ خواهان پیروزی رقیب رئیس جمهور بودند، اینجور برداشت کرده بودند که با پیروزی رقیب آقای روحانی و با دولت قبلی می توانند بسیاری از نیازها و مشکلات خود را حل کنند.این عده در دولت آقای احمدی نژاد بسیاری از نیازهای اقتدارگرایانه خود را حفظ و به دست آوردند.

 

.

منبع : sarpoosh.com