احمد شیرزاد یکی از موکلان عبدالفتاح سلطانی می گوید امیدوار است قوه قضاییه بار دیگر پرونده او را دادرسی کند.

به گزارش رویداد۲۴،  اگر بنا باشد نامی از وکلای حقوق بشر برده شود، نام عبدالفتاح سلطانی این روزها بیشتر در خاطر می آید. تصویر غم زده او در مراسم ختم دخترش در حالی که کنار علیرضا رجایی با چهره ای نصفه و نیمه نشسته بود، دل خیلی ها را به درد آورد. عبدالفتاح سلطانی سرنوشت عجیبی دارد، اگرچه اکنون در زندان است اما کسی که حکم او را امضا کرد هم چند سلول آن طرف تر است تا زمان ثابت کند اگرچه به تقدیر می رود اما به تقصیر نیز می ایستد. نام سلطانی به پرونده های عجیب گره خورده است.

 

 پرونده ‎هایی که احتمالا بوی دردسر می دهد و کمتر کسی سراغ آنها می رود؛ از پرونده کارکنان سازمان انرژی اتمی گرفته تا هاله اسنفندیاری و زهرا کاظمی و زهرا بنی یعقوب و محمدجواد روح. احمد شیرزاد هم یکی از همان موکلانی است که وکالتش بر عهده عبدالفتاح سلطانی بود. شیرزاد در این گفت وگو از شناخت خودش نسبت به عبدالفتاح سلطانی گفته است:

 

سلطانی؛ انسانی کم نظیر

احمد شیرزاد فعال سیاسی به رویداد۲۴ می گوید: سلطانی به لحاظ منش انسانی واقعا یک انسان کم نظیر است. بسیار صمیمی، مهربان، خوش خلق و خوش خنده است و بزرگواری و منش او را گواهی می دهم. ۲۰ سال است با سلطانی دوستی دارم و افتخار دادند که وکالت بنده را برعهده گرفتند و در این مسیر حتی دیناری را از من قبول نکردند و با توجه به اینکه وضعیت مالی متوسطی دارند بسیار کریمانه برخورد کردند. 

 

سلطانی در خط قانون حرکت می کند

شیرزاد ادامه داد: او بسیار خوب از زبان فارسی استفاده می کنند و کاملا به مبانی و اصول حقوق مسلط و آشنا هستند و واقعا افرادی که از نزدیک ایشان را می شناسند می دانند که چقدر علم حقوق را به خوبی استفاده می کنند و در خط قانون حرکت می کنند، سلطانی یک وکیل کاملا حرفه ای است و فعالیت خود را فاقد هیچگونه ریا و تزویری انجام می دهند.

 

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه مهمترین مسئله ای که فکر می کنم باعث ایجاد چنین مشکلاتی برای ایشان کرد، ایجاد کانون مدافعان حقوق بشر بود و فکر می کنم این موضوع اساسی ترین مسئله موجود بود. البته معمولا آن بخش هایی از قوه قضاییه که درگیر پرونده های سیاسی هستند، زیاد از وکلا خوششان نمی آید و معمولا گفته می شود سراغ وکلا نروید. احساس آ نها این است که وکلایی که این قبیل پرونده ها را قبول می کنند خودشان مشکل دارند. اما فی نفسه نمی توان هیچ وکیلی را به خاطر اینکه پرونده ای را قبول کرده است مورد تعقیب قرار داد. 

 

شیرزاد با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی باید بی طرف باشد، تصریح کرد: علاوه بر قوه قضاییه که باید بی طرف باشد، وکلا نیز باید عدالت را رعایت کنند و فکر می کنم بزرگترین جرم آقای سلطانی این است که صرف نظر از اینکه پرونده چه کسی را بر عهده می گیرد، سعی کرده عدالت را برقرار کند.

 

شیرزاد با اشاره به همزمانی حضور سعید مرتضوی و عبدالفتاح سلطانی در زندان، گفت: جالب این است کسی که باعث ایجاد دردسر برای سلطانی شده بود، اکنون در زندان است. ا

 

آقای سلطانی بسیار انسان فهیم و بی گناهی است و امیدوارم پرونده های این چنینی بار دیگر مورد بررسی قرار بگیرد و یک دادرسی عادلانه برای آن ها انجام شود زیرا کسانی که برای این افراد پرونده تشکیل دادند و البته هماکنون در زندان هستند، دامن پاک و بی گناهی ندارند و خودشان آلوده تر از آن بودند که بخواهند عدالت را برقرارکنند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com