-نتانیاهو هم برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا استفاده کرده اند

شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شده که یک شبکه روس برای تاثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ، از روابط خوب نتانیاهود-ترامپ نیز به عنوان یک حربه استفاده کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه القدس العربی، شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این گزارش نوشت: این شبکه روس صدها هزار پست و توئیت را از طریق فیسبوک و توییتر و شبکه های اجتماعی دیگر منتشر کرده تا بحث هایی را درباره روابط اسرائیل و آمریکا به راه بیندازد و خوبی های روابط بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و وخامت روابط دموکرات ها با اسرائیل را برجسته کند.

 

در ادامه این گزارش آمده است: تحقیقات از سه میلیون توئیت پرده برداشته که آخرین آن سه ماه پیش منتشر شده و از طریق یک عملیات برنامه ریزی شده از سوی "آژانس پژوهش های اینترنتی" روسیه بوده است. شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی این آژانس را یک سازمان با فعالیت نامشخص که در مسکو فعالیت دارد معرفی کرده که از سوی فردی تقریبا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه حمایت مالی می شود و صدها کارمند را در طول چند سال به کار گرفته تا بر بحث و جدل درباره موضوع مذکور در آمریکا و کشورهای غربی از طریق شبکه های اجتماعی به ویژه توییتر، فیسبوک و یوتیوب تأثیر بگذارد.

 

آژانس های اطلاعات آمریکا اواخر سال ۲۰۱۶ نتیجه گرفتند که مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محرز بوده و این اقدام از طریق حملات سایبری و اخبار دروغین در شبکه های اجتماعی صورت گرفته است.

 

این نخستین باری است که فاش می شود روس ها از روابط آمریکا و اسرائیل در کمپین خود که هدفش کمک به ترامپ برای پیروزی بود، بهره برداری کرده اند.

 

براساس تحقیقات تلویزیون اسرائیل، یک جاسوس روس از بین صدها جاسوسی که در شبکه مذکور فعالیت داشتند حساب های جعلی را درست می کرد و داستان های دروغینی را بر روی این حساب ها منتشر می کرد مثل متنی که در فیسبوک نزاع میان کلینتون و ترامپ را به نزاع میان شیطان و مسیح تشبیه کرده بود. همچنین در توییتر ادعا شد که کلینتون نتایج مقدماتی در حزب دموکراتیک در تمامی مناطقی که در آن پیروز شده را جعل کرده تا بتواند از سوی حزب نامزد شود.

 

براساس تحقیقات انجام شده میلیون ها آمریکایی در معرض کمپین روسیه قرار گرفتند فاقد اینکه تا به امروز از آن خبر دارا باشند. این تحقیقات به تلاش های روسیه برای برهم زدن روابط باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا و نتانیاهو و تقویت روابط میان ترامپ و نتایناهو از طریق توئیتر هم اشاره دارد. از جمله یکی از این توئیت ها این است: نخست وزیر اسرائیل متهم به فساد است؟ این محال است. نتانیاهو دوست ماست. به خاطر وی اسرائیل هم پیمان قوی ما شده است. اگر شما هم فکر می کنید نتانیاهو بی گناه است در این توئیت شرکت کنید.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com