دفتر رسانه ای نخست وزیر لبنان قاطعانه این مسئله را تکذیب کرد که گزارش منتشر شده در یکی از روزنامه ها مبنی بر درخواست نخست وزیر لبنان از رئیس جمهوری فرانسه برای میانجی گری در نزد ولیعهد عربستان جهت تسهیل در تشکیل دولت و نصیحت های فرانسه به وی مبنی بر منتظر نماندن برای چراغ سبز آمریکا و داشتن ابتکار عمل برای تماس با طرف روس جهت تشکیل دولت لبنان صحت داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از الیوم السابع، دفتر سعد حریری، نخست وزیر لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: این اخبار دروغ بوده و صحت ندارد. عربستان سعودی در امور داخلی لبنان دخالت نکرده و نمی کند.

 

دفتر سعد حریری اعلام کرد که رابطه نخست وزیر این کشور با رهبری سعودی به صورت کلی و بالاخص با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور یک رابطه برادری عالی و مستقیم بوده و به میانجیگری هیچ کسی نیاز ندارد.

 

دفتر نخست وزیر لبنان اعلام کرد که چنین اخباری با هدف بد جلوه دادن رخدادها و انداختن مسئولیت تاخیر در تشکیل دولت به عهده کشورهای خارجی و بالاخص عربستان سعودی است.

 

در بیانیه دفتر نخست وزیر لبنان آمده است: همگان می دانند که عربستان سعودی در امور لبنان دخالت نمی کند و عربستان بسیار خواهان این است که دولت هرچه سریعتر تشکیل شود و ریاض می خواهد در حمایت از لبنان و دولت و اقتصاد این کشور نقش داشته باشد. این موضع عربستان در کنفرانس سیدر کاملا مشخص بود.

 

در این بیانیه آمده که سفر اخیر سعد حریری به پاریس یک سفر خانوادگی بوده و در جریان آن هیچ تماس و دیدارهایی با هیچ یک از مسئولان در خارج از کشور صورت گرفت.

 

دفتر حریری اعلام کرد: تلاش های مداوم نخست وزیر لبنان برای نزدیک کردن دیدگاه ها و کاهش دادن اختلافات میان طرف های لبنانی با هدف تشکیل دولت ملی است که از لحاظ سیاسی توازن داشته باشد و در آن تمامی طرف ها به دور از هرگونه مداخله خارجی مشارکت دارا باشند و این دولت بتواند به مسئولیت های خود که تمامی لبنانی ها منتظر آن هستند، عمل کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com