رئیس سازمان بهزیستی کشور به اظهارات یکی از نمایندگان ملت در جلسه امروزمجلس که مدعی شد، وی «رشوه» ۵۰۰ میلیونی برای سکوت در برابر مطرح نشدن مشکلات پرداخت کرده است، واکنش نشان داد.

به گزارش  ایسنا، در جلسه صبح امروز مجلس، رستمیان ـ نماینده دلفان ـ مدعی پرداخت رشوه ۵۰۰ میلیونی توسط رییس بهزیستی برای سکوت در باره وضعیت و مشکلات استان لرستان شد و در عین حال به ممانعت بندپی، رییس بهزیستی، برای ورود این نماینده به برخی استانها برای رسیدگی به مشکلات، صرف۹۰۰ میلیون تومان برای هزینه همایش و مهمانی ها، خرید خودروی شاسی بلند از محل هزینه خرید ویلچر و کمک به ایتام و ... اشاره کرد.

 

که محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی در گفت وگو با ایسنا، این اظهارات را اتهام خواند و گفت: علت این اتهامات این است که فردی که آقای رستمیان به عنوان مدیر برای بهزیستی استان معرفی کرده بود اما فاقد شاخص های لازم بوده و در کمیته انتصابات سازمان بهزیستی رای نیاورد و منصوب نشد و فردی که مورد تایید سازمان بهزیستی بود برای این سمت انتخاب شد. متاسفانه آقای رستمیان دنبال این بود که این فرد را به سازمان بهزیستی تحمیل کند.

 

 

از مراجع قضایی این اتهامات را پیگیری می کنیم

بندپی درباره عملکرد سازمان بهزیستی در استان لرستان نیز گفت: میزان اشتغال تحقق یافته در استان لرستان بیش از برنامه مصوب است و در این مورد راستی آزمایی شده است. همچنین در تمام شهرستان های دارای شاخص جمعیتی لازم، اورژانس اجتماعی شروع به کار کرده است که نشان دهنده عملکرد سازمان بهزیستی در حوزه آسیب های اجتماعی است.

 

بندپی اظهار کرد: فاقد هیچ گونه تشریفاتی در استان لرستان و حتی حوزه انتخاباتی آقای رستمیان حضور یافتم و مشکلات را بررسی و برنامه ها را پیگیری کردم.

 

وی درباره اتهاماتی درمورد انجام سفرهای خارجی اش نیز گفت: اینجانب در چارچوب ارائه خدمات جمهوری اسلامی در قالب حمایت از معلولین که مصوبه مجلس هم هست در صحن سازمان ملل حضور یافتم و گزارش این دستاوردهای بزرگ را ارائه دادم. در بسیاری از سفرها شخص وزیر، دبیر کمیسیون اجتماعی دولت و ... نیز حضور داشتند.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور  تاکید کرد: این حق را  برای خودم و سایر همکارانم قائل هستم تا از مراجع قضایی این اتهامات را پیگیری کنیم.

 

معاون رییس جمهور یک ادعا در مورد استیضاح ربیعی را تکذیب کرد

به گزارش ایلنا، حسینعلی امیری، معاون رییس جمهوری در امور پارلمانی نسبت به اظهارات یک نماینده مجلس واکنش نشان داد.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور در واکنش به اظهارات آقای مقصودی در صحن علنی مجلس گفت: مطلبی که به من انتساب دادند درست نیست و به عنوان وظیفه از آقای ربیعی حمایت می کنم و این حرف نادرست است. علی لاریجانی در جریان استیضاح علی ربیعی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه حسینعلی امیری گفت: معاون پارلمانی رئیس جمهور در واکنش به اظهارات آقای مقصودی در صحن علنی مجلس گفتند مطلبی که به من انتساب دادند درست نیست و به عنوان وظیفه از آقای ربیعی حمایت می کنم و این حرف نادرست است.

 

این نماینده گفته بود دولت از نمایندگان خواسته کرباسیان را استیضاح نکنند اما تصمیم گیری در مورد ربیعی را به مجلس سپرده است تا مجلس هزینه تغییر وزیر را متحمل شود.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com