سخنگوی سفارت روسیه در انگلیس اظهار کرد، مقامات انگلیسی از آغاز سال جاری میلادی تجدید کارکنان این سفارت را با تاخیر در صدور ویزا برای آنان، متوقف کرده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در مه مارس انگلیس ۲۳ تن از دیپلمات های روس را پس از مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس و دخترش در سالزبری اخراج کرد. مسکو نیز همین تعداد از دیپلمات های انگلیسی را در واکنش به اقدام لندن، اخراج کرد.

 

سخنگوی سفارت روسیه در لندن اظهار کرد: از آغاز سال جاری میلادی مقامات انگلیسی تجدید کارکنان سفارت روسیه را متوقف کرده اند. نه کارمندان دیپلماتیک و نه کارمندان فنی نمی توانند ویزا دریافت کنند. چنین شرایطی کاملا غیرطبیعی است.

 

به گفته این سخنگو، اخراج دیپلمات های روس "شرایط دشوار فعلی" ماموریت دیپلماتیک روسیه در انگلیس را تشدید کرده است.

 

وی افزود: رفتار طرف انگلیسی برای کاهش حضور دیپلماتیک روسیه هنوز پابرجا است. تا جایی که اطلاع داریم، ابزارهای انگلیس برای این کار تغییری نکرده اند و همچنان از محدودیت ویزا، تاخیر طولانی بی معنی در رسیدگی به درخواست ویزا کارمندان تازه منصوب شده و ویزای قابل تمدید سه ماهه برای کارمندان به رسمیت شناخته شده در انگلیس و عدم صدور پاسپورت دیپلماتیک استفاده می کند.

 

سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا در ماه مارس روی نیمکتی در یک مرکز خرید بی هوش پیدا شدند و انگلیس و متحدانش مسکو را مقصر این حادثه می داند. مقامات روسیه چنین ادعایی را بی اساس می دانند و آن را تکذیب می کنند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com