آکاایران: رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: پس از افزایش قیمت مرغ به 9 هزار و 850 تومان دولت وارد عمل شد و از دیروز توزیع مرغ با کیلویی 7 هزار تومان در میادین را آغاز کرده است.

به گزارش آکاایران: مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت و گو با خبرنگار موج با بیان اینکه گرمای هوا باعث شده است که شرایط تولید سخت شود، اظهار کرد : به طور کلی در فصل گرما راندمان وزن تولید پایین می آید و با کاهش تولید، عرضه نیز کم می شود که باعث افزایش قیمت ها شده است.

وی افزود: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 6 هزار و 500، و برای مصرف کننده 9 هزار 850 تومان است این افزایش قیمت به صورت مقطعی به وجود آمده و در روزهای آتی با افزایش عرضه قیمت مرغ کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در خصوص تاثیر افزایش نرخ دلار بر قیمت مرغ گفت: بیشتر نهاده های طیور ما عموما وارداتی است و اگر ارز دولتی به آن تعلق نگیرد روی قیمت تاثیر می گذارد که در مجموع قیمت نهاده ها نسبت به یک ماه گذشته افزایش قیمت نداشته است.

 یوسف خانی با بیان این که سقف قیمت مرغ حداکثر افزایش را داشته است افزود: افزایش قیمت بیشتر از این نخواهیم داشت و منتظر کاهش قیمت ها هستیم.

وی همچنین افزود: کاهش قیمت برای مصرف کننده از 9 هزار سیصد تومان و برای مرغ زنده که کشتارگاه به فروش می رساند کمتر از 6 هزار و صد تومان را منطقی نمی دانیم و این قیمت ایده آل است و کمتر از این باعث می شود مرغداران متضرر شوند.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در پایان گفت: دولت در حال تنظیم بازار است و از دیروز توزیع مرغ 7 هزار تومانی در میادین را آغاز کرده است.

کلمات کلیدی:
تنظیم بازار قیمت مرغ مهدی یوسف خانی افزایش قیمت مرغ رییس اتحادیه پرنده و ماهی اتحادیه پرنده و ماهی
.

منبع : mojnews.com