آکاایران: به گزارش پارسینه به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، برات کریمی در بازدید از اداره کل مدیریت ریسک و تطبیق بانک ضمن تشریح ضرورت و جایگاه مقوله ریسک و تطبیق و ریسک ها و مخاطرات مترتب بر بانک در شرایط کنونی کشور، نقش پررنگ آن اداره کل در اتخاذ تدابیر مناسب برای کاهش و کنترل مخاطرات در تمامی فعالیت ها از قبیل فناوری، تجاری، مالی و...  و نیز تصمیم گیری‌های کلان بانک را تبیین کرد.

وی اجرای مبحث تطبیق و نهادینه کردن فرهنگ تطبیق را برای تمامی سطوح سازمانی ضروری عنوان کرد.

در پایان نیز عضو محترم هیات مدیره بانک ضمن قدردانی از تلاش های صورت پذیرفته، پیگیری جدی انجام پروژه های در دست اقدام و نیز افزایش تعاملات با واحدهای صف در جهت کاهش مخاطرات احتمالی برای همکاران و بانک را خواستار شد.

فرید مهدوی رییس اداره کل مدیریت ریسک و تطبیق بانک نیز در این بازدید درباره اقدامات صورت گرفته از جمله ارایه گزارش عملکرد حوزه ریسک های اعتباری، عملیاتی، بازار، تطبیق و نقدینگی بر اساس ضوابط تعیین شده از سوی نهادهای قانون گذار و نظارتی، تنظیم و تهیه بخش تشریح ریسک صورت های مالی بانک، بررسی تفاهم نامه ها و قراردادهای منعقده با موسسات و نهادهای داخلی و بین المللی از منظر تطبیق و ... توضیحاتی داد.

همچنین گزارش عملکردی درباره پیشرفت پروژه های در دست اقدام از جمله تشریح ریسک های بانک در صورت های مالی بر اساس استاندارد گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، محاسبه نسبت کفایت سرمایه، مدیریت ریسک نقدینگی و محاسبه نسبت پوشش نقدینگی بر اساس الزامات نوین نهادهای نظارتی بر مبنای بال 3، پیاده سازی اعتبار سنجی مشتریان حقیقی در جهت مدیریت ریسک اعتباری بر مبنای توصیه های بال، ارتقاء کنترل های داخلی بر مبنای مدیریت ریسک عملیاتی در واحدهای صف کل کشور، تدوین نظام نامه تطبیق در بانک و ... ارایه شد. 

.

منبع : parsine.com