شما هم لیوان آب را پر می کنید و هنگام خواب بالای سر خود قرار می دهید؟ اگر پاسختان مثبت است این کار بسیار اشتباه می باشد.

به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش آکاایران: به دلایلی که در ادامه ی این مطلب به شما می گوییم نوشیدن آب در نیمه شب ممنوع می باشد.پس این مطلب را بخوانید و حواستان به این مساله باشد.

هرگز لیوان، بطری یا پارچ آب را فاقد در در هوای آزاد اتاق قرار ندهید زیرا ممکن است حشره ای در داخل ظرف آب بیفتد یا با نشستن بر روی لبه های ظرف آلودگی را منتقل کنند، در واقع آبی که شما در کنار خود در محیط قرار می دهید، مانند مواد غذایی دارای کربوهیدرات و پروتئین نیست اما می تواند به راحتی دچار آلودگی میکروذرات شود.

افزون بر این در ظروف فاقد در آب با گرد و غبار و آلودگی های هوا تماس داشته و موجب به خطر انداختن سلامتی شما می شوند.

دکتر مارک لیوی متخصص مراقبت های اولیه در یک مرکز پزشکی در ماساچوست می گوید:در دهان و بزاق ما باکتری هایی زندگی می کنند و وقتی فردی احساس تشنگی کرده و با لیوان یا بطری آب می نوشد، این باکتری ها به ظرف منتقل شده و هنگامی که فرد درخواب به سر می برد میکروب ها و باکتری ها فرصت رشد و تکثیر پیدا می کنند.

نوشیدن آب در نیمه شب

وی افزود:اغلب افرادی که عادت دارند در بین خواب آب بنوشند، چندین بار از خواب بیدار شده و از همان لیوان و ظرف بالای سر خود آب نوشیده و تشتنگی خود را برطرف می کنند اما آن هنگام که فرد مجددا از خواب بیدار شده و از همین لیوان یا بطری آب می نوشند باکتری هایی که دهان فرد به لیوان منتقل وبا آلودگی ها هوا و گردو غبار تکثیر شدند به بدن او راه پیدا کرده و موجب بیماری می شوند.

بهترین راهکار برای این افراد این است که ظرف یا بطری را برای آب بالای سرشان قرار داده و هر بار که از خواب بیدار می شوند از لیوان های یک بار مصرف اسفاده کنند یا دو یا سه لیوان بالای سرشان قرار داده تا هر بار از یک لیوان آب بنوشند و بیمار نشوند.

استفاده از لیوانی که با بزاق دهان آغشته شده و چند ساعت این بزاق در معرض هوا قرار داشته برای افراد با سیستم ایمنی ضعیف مانند بیماران مبتلا به اچ آی وی، بیماران پیوندی، سرطانی های تحت شیمی درمانی بسیار خطرناک است.

منبع خبر : الو دکتر
.

منبع : parsnews.com