صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

حزب الله لبنان: مداخله عربستان تشکیل دولت را به تاخیر می اندازد

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان اعلام کرد که مداخله های عربستان موجب تأخیر در تشکیل دولت جدید لبنان را در آکا ببینید

آکاایران: حزب الله لبنان: مداخله عربستان تشکیل دولت را به تاخیر می اندازد

آکاایران: حزب الله لبنان: مداخله عربستان تشکیل دولت را به تاخیر می اندازد

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان اعلام کرد که مداخله های عربستان موجب تأخیر در تشکیل دولت نوین لبنان می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: عربستانی که در انتخابات پارلمانی مداخله و پول هایی را پرداخت کرد و شکست خورد امروز می خواهد با تحمیل شروط خود درباره تشکیل دولت لبنان نتایج انتخابات را تغییر دهد. عربستان مداخله کرد تا ائتلافی را در داخل دولت با پول و تهدید تشکیل دهد برای همین روند تشکیل دولت متوقف شد.

 

وی گفت: عربستان هرچه تلاش کند نمی تواند معادلات سیاسی داخلی را تغییر دهد. آن ها از طریق ائتلافی در داخل دولت معادلات را برهم بزنند و این دلیلی بر ماجراجویی نسنجیده است.

 

قاووق گفت: اسرائیلی که بر محاصره مقاومت و سقوط سوریه حساب باز کرده امروز از رسیدن محور مقاومت به مرزهای جولان می ترسد و دست به دامن روسیه، آمریکا و سازمان ملل شده و شروطی را مطرح می کند چراکه در موضع ضعف قرار دارد.

 

وی تأکید کرد: معادلات میدانی قوی تر هستند درنتیجه طرف شکست خورده نمی تواند شروطش را تحمیل کند بلکه باید شروط طرف پیروز و در رأس آن حزب الله را بپذیرد.

 

قاووق گفت: لبنان اولین سودبرنده از پیروزی بزرگ در سوریه است چراکه امنیت در مرزهایش برقرار می شود و با بازگشایی گذرگاه نصیب و بازگشت آوارگان وضعیت اقتصادی اش بهتر می شود.

 

.

منبع : sarpoosh.com