صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

منچسترسیتی، اخبار تیم منچسترسیتی

منچسترسیتی منچستریونایتد و اخبار فوتبال (منچسترسیتی) و آخرین اخبار منچسترسیتی و منچستر سیتی ویکی پدیا و هواداران منچسترسیتی را در آکا ببینید

منچستر سیتی یک باشگاه فوتبال حرفه ای در لیگ برتر انگلستان است که در شهر منچستر قرار دارد. این تیم در سال ۱۸۸۰ میلادی تاسیس شد.


اوج قدرت منچستر سیتی به سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ باز می گردد، منچستر سیتی بخش اعظمی از جام های خود را در این سال ها به دست آورده است.


منچستر سیتی سه بار در طی فصل های ۱۹۳۷_۱۹۳۶ و۱۹۶۸_۱۹۶۷ و ۲۰۱۲ _ ۲۰۱۱ و ۱۴-۲۰۱۳ قهرمان لیگ دسته اول انگلستان (که ازسال ۱۹۹۱ به لیگ برتر تغییر نام پیدا کرد) شد. و در سال های ۲۰۱۱،۱۹۰۴،۱۹۳۴،۱۹۵۶،۱۹۶۹ پنج بار قهرمان جام حذفی فوتبال انگلیس شد. هم چنین در سال های ۱۹۷۶ و ۱۹۷۰ دو بار قهرمان جام اتحادیه شدند. در سال ۱۹۷۰ قهرمانی در جام در جام اروپا (جام برندگان جام) را کسب کرد.

در ساال ۲۰۰۸ این شیخ منصور بود که سیتی را از تاکسین شیناواترا خریداری کرد و جانی تازه به این تیم با ریشه بخشید.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار در مورد باشگاه منچسترچیستی انگلیس را برای شما آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار منچسترسیتی