آکاایران: گروه جهادی منتظران ظهور خدمات پزشکی را در بشاگرد ارائه می دهند/ بیش از ۲۰ استاد و هیئت علمی به این اردو می روند

مسئول گروه جهادی منتظران ظهور از برگزاری اردوی جهادی این گروه اول تا ۱۵ شهریور در بشاگرد خبر داد.

آکاایران: گروه جهادی منتظران ظهور خدمات پزشکی را در بشاگرد ارائه می دهند/ بیش از ۲۰ استاد و هیئت علمی به این اردو می روند

عادلی مسئول گروه جهادی منتظران ظهور در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص اردوی جهادی این گروه گفت: اردوی جهادی گروه منتظران ظهور از اول تا ۱۵ شهریور در حوزه‌های فرهنگی، درمانی، عمرانی و آموزشی در بشاگرد و هرمزگان محل استقرار خواجه عبدالله والی برگزار می‌شود.
وی افزود: امسال حدود ۱۵۰ دانشجو و استاد دانشگاه به این اردو‌ها اعزام می‌شوند.
مسئول گروه جهادی منتظران ظهور اضافه کرد: در حیطه درمانی ۹۰ دندانپزشک به صورت تخصصی همه خدمات دندانپزشکی را در این منطقه ارایه می‌دهند هم چنین یک تیم ۲۰ نفره پزشکی از جمله ۵ پزشک عمومی، ۲ پزشک جراح، ۷ متخصص زنان و مامایی، چشم پزشک را خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در اردوی جهادی امسال چشم پزشکی و بینایی سنجی به صورت تخصصی اجرا خواهد شد و ۵۰۰ عینک رایگان به کودکان و سالمندان ارایه خواهیم داد.
عادلی اضافه کرد: در کنار ارایه خدمات پزشکی آموزش‌های بهداشتی، فردی، دهان و دندان به صورت رایگان انجام می‌شود و ۱۰۰۰ مسواک و خمیردندان به صورت رایگان به کودکان ارایه خواهیم داد.
مسئول گروه جهادی منتظران ظهور ادامه داد: در کنار تیم پزشکی ۳۰ دانشجوی طلبه خانم و آقا مسئول آموزش‌های فرهنگی مذهبی هستند و به صورت سیار در روستا‌ها برنامه‌های فرهنگی و آموزش‌های دینی را خواهند داشت.
وی ادامه داد: ۵۰۰ پک لوازم التحریر و ۵۰۰ جفت کفش دانش آموزی به صورت رایگان توزیع می‌شودف هم چنین توزیع بسته‌های غذایی و اقلام لوازم خانگی را خواهیم داشت که خانواده‌ها شناسایی می‌شوند و میان آن‌ها توزیع خواهیم کرد.
عادلی در خصوص حوزه عمرانی نیز گفت: ۵۰ در حوزه عمرانی به منطقه اعزام خواهند شد که این گروه جهادی متشکل از همه دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌های دولتی و آزاد سراسر کشور هستند که ۲۰ نفر استاد و هیئت علمی، ۲۰ دانشجوی متخصص پزشکی و ۵۰ نفر فارغ التحصیل رشته‌های مختلف در این اردو حضور دارند.
مسئول گروه جهادی منتظران ظهور خاطر نشان کرد: اردوی منتظران ظهور از ابتدا فعالیت خود را از دانشگاه آزاد علوم پزشکی آغاز کرده، اما در حال حاضر توانسته فعالیت خود را گسترش دهد و تمامی دانشگاه‌ها در این حوزه با این گروه‌های جهادی همکاری می‌کنند.
.

منبع : snn.ir