آکاایران: طالقانی، رئیس هیئت فوتبال خوزستان: درگیری های دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس طبیعی و سطح پایین بود!

آکاایران: طالقانی، رئیس هیئت فوتبال خوزستان: درگیری های دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس طبیعی و سطح پایین بود!

رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان معتقد است درگیری های که بین هواداران استقلال خوزستان و پرسپولیس در بازی روز گذشته رخ داد, طبیعی بود و سطح پائین بوده است.

طرفداری- عبدالکاظم طالقانی  درباره حواشی بازی روز گذشته (پنج شنبه) تیم های فوتبال استقلال خوزستان و پرسپولیس و درگیری های شدیدی که بین هواداران دو تیم در ورزشگاه غدیر اهواز به وجود آمده بود, گفت:

وی درباره کلیپ یاد شده, توضیح داد:

یک کلیپی را تهیه کرده بودند که در آن هواداران پرسپولیس علیه تماشاچیان خوزستانی شعار می دهند که آن صحت ندارد, این را یقین داریم که صحت ندارد ولی در بازی هفته دوم در ورزشگاه آزادی برخورد هایی وجود داشته اما آنقدر شدت نداشته که بخواهند انتقام گیری کنند. حتی اگر بحث انتقام گیری وجود داشته کمیته انضباطی باید به آن رسیدگی کند. اینکه هر بازی بخواهند انتقام بازی قبل را بگیرند, این اصلاً شایسته مردم ما و تماشاگرانی که فقط برای دیدن بازی به ورزشگاه می آیند, نیست, چون قطعاً یک تعداد تماشاگر نما هستند که می خواهند نظم ورزشگاه را بر هم بزنند و اجازه ندهند که بقیه از بازی لذت ببرند.

رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان در خصوص اینکه آیا ممکن است در بازی های بعدی نیز این اتفاقات رخ بدهد, تصریح کرد:

خیر, تمهیداتی که نیرو های بازدارنده در این بازی هم انجام دادند, بسیار منطقی و خوب بود, مخصوصاً نیروی انتظامی که به خوبی برنامه ریزی کرده بود. تشکر می کنم از استاندار خوزستان و همه دستگاه های مراقبتی که با تلاش شان باعث شد در این بازی اتفاق خاصی رخ ندهد. درگیری هایی که در ورزشگاه رخ داد, در سطح خیلی پائین بود و نیرو های امنیتی به خوبی از درگیری های شدید تر جلوگیری کردند.

طالقانی در پاسخ به این سؤال که آیا تعداد نیرو های امنیتی در ورزشگاه کم نبوده است, گفت:

خیر, تعداد نیرو ها به اندازه کافی بوده و در درگیری ها مسلط بودند. زمانی که 2 نفر درگیر می شوند نیرو ها باید به نحوی کار کنند, که امنیت برقرار شود که فکر می کنم به خوبی این کار انجام شد, چون در درگیر ی ها احتمال صدمات زیاد است.

وی راجع به درگیری های بازی پرسپولیس و فولاد خاطرنشان کرد:

اتفاقات بازی قبل آنقدر شدید نبود و درگیری های بازی دیروز هم طبیعی بوده است. سوءاستفاده برخی ها که اهل فوتبال نبودند و فقط می خواهند فضای جامعه را خراب کنند, قطعاً در این اتفاقات و این تحریکات دست داشته اند که البته موفق نبودند, هرچند که اگر تماشاچیانی هم نمی توانند احساسات شان را کنترل کنند, باید از ورود شان به ورزشگاه جلوگیری شود. باید این افراد شناسایی شوند و برخورد قانونی با آنها شود.

رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان راجع به آمار مصدومان و خسارتی که به ورزشگاه غدیر اهواز زده شده است, گفت:

هنوز آماری از مصدومان نداریم و درباره خسارت نیز باید از اداره کل ورزش استان سؤال کنید, چون ورزشگاه در اختیار ما نیست.

وی درخصوص اینکه امسال استان خوزستان 4 تیم در لیگ برتر دارد, یادآور شد:

این کار را سخت می کند اما بابت داشتن این پتانسیل خوشحال هستیم. به هرحال دارندگی است و برازندگی (باخنده)

به نقل از تسنیم، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال به کجا رسید, عنوان کرد:

درباره کی روش باید از تاج سؤال کنید اما چیزی که تا الان ما از آن مطلع هستیم این است که ایشان با ما قرارداد دارد, انشالله. بحث های نهایی را تاج باید اعلام کند.

وی درباره اینکه آیا قرارداد کی روش امضا شده است, گفت:

اینکه قرارداد امضا شده یا خیر را نمی دانم اما توافقات نهایی انجام شده است.

 

.

منبع : tarafdari.com