آکاایران: معامله‌گران بورس تهران در حالی امروز شاهد حرکت دست به عصای معامله‌گران همزمان با واگذاری صف خریدهای ناپایدار ابودند که آغاز معاملات بازارثانویه ارز بر اساس سیاست‌های نوین بانک مرکزی اصلی‌ترین متغیر تأثیرگذار بر رفتار معامله‌ گران بود.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 7 واحدی عدد 18 هزار و 949 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 533 واحدی به رقم  141 هزار و 995 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 118 واحدی به رقم 97 هزار و 105 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 843 واحدی عدد  272 هزار و 286 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 4 واحدی بر روی رقم یک هزار و 532 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی صنایع مس ایران با 138 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با 110 واحد و همراه اول با 83 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  گروه مپنا با 97 واحد،گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 74 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 71 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 938 میلیارد  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 2 میلیارد و 653 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 183 هزار و 985نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های توسعه معادن و فلزات، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، سیمان خزر، گسترش نفت و گاز پارسیان، شیشه قزوین، حفاری شمال از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تبریز، احیا صنایع خراسان، گروه مپنا، دوده صنعتی پارس، معدنی دماوند، فرآورده‌های نسوز ایران، مهندسی صنایع روان فن‌آور، شیرین‌دارو و تولید تجهیزات سنگین هپکو بازگشایی شدند.

آکاایران: رشد 256 واحدی شاخص کل بورس تهران

پسندیدم 0
.

منبع : tabnak.ir