آکاایران: دادستان عمومی و انقلاب قوچان از بازداشت تحقیقی موقت ۳ تن از پیمانکاران پروژه مسکن مهر این شهرستان برای بررسی بیشتر اهمال های صورت گرفته در این پروژه و عدم رعایت الزامات قانونی خبر داد.

آکاایران: بازداشت موقت ۳ تن از پیمانکاران پروژه مسکن مهر قوچان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ علی آذری  در حاشیه بازدید میدانی به‌همراه معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از واحد‌های مسکن مهر این شهرستان در جمع خبرنگاران گفت: موضوع بررسی وضعیت مسکن مهر قوچان از چندی پیش در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفته تا بتوان نگرانی‌های به‌حق شهروندان و ساکنین این منازل را رفع کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان با یادآوری این موضوع که سازه انتخاب شده برای مسکن مهر قوچان به‌گواهی مهندسان مربوطه در مکانی سیلاب‌گیر و زمینی نرم و اسفنجی ساخته شده است؛ افزود: این اتفاقات موجب شده تا با ورود کوچک‌ترین رطوبتی، زمین دچار نشست شود که مسئله به‌عینیت در برخی واحد‌ها دیده می‌شود.

به گزارش آکاایران: وی تأکید کرد: این موضوع به‌صورت کلی مورد بررسی قرار می‌گیرد که آیا با توجه به اینکه هدف از سازه‌های مهر تهیه مسکن برای قشر ضعیف، مستضعف و نیازمندان مسکن بوده کم‌کاری‌هایی صورت گرفته یا نه و مصالح به‌کاررفته نیز مطلوب و قابل‌قبول بوده است یا از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نیست.

آذری افزود: همچنین این موضوع که آیا قرارداد‌هایی که در این سازه‌ها و ساختمان‌ها منعقد شده با تشریفات قانونی بوده یا ترک تشریفات شده است، به‌طور حتم پیگیری خواهد شد.

وی گفت: دستور تخلیه حدود ۱۲ واحد صادر شده است، اما به‌نظر می‌رسد مکانی که سازه مسکن مهر قوچان در آن قرار دارد و کلی از هزینه‌های بیت‌المال نیز در آن صرف شده مکان مناسبی نیست.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان با تأکید بر اینکه مرکز مطالعات و پژوهش اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی باید در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی‌های لازم را انجام دهد، تصریح کرد: اگر این سازه‌ها مناسب برای سکونت نیست، باید به‌ شهروندان اعلام شود تا جابه‌جایی‌ها و نقل‌مکان‌ها صورت بگیرد.

آذری یادآور شد: در این خصوص، پرونده‌ای در بازپرسی ویژه دادستانی این شهرستان تشکیل شده و ۳ تن از پیمانکاران پروژه مسکن مهر نیز به‌صورت موقت بازداشت تحقیقی شده اند تا با توجه به‌بحث عدم رعایت الزامات دولتی و بی‌مبالاتی پیمانکاران، اخذ توضیح از آن‌ها صورت گیرد.

وی بابیان اینکه به‌نظر می‌رسد هزینه کرد بیت‌المال بیش از این در مسکن مهر قوچان جایگاهی ندارد؛ افزود: اگر از باب بی‌احتیاطی، بی‌مبالاتی و عدم رعایت الزامات دولتی به‌کسی صدمه جانی وارد شود، پاسخ سختی به‌مسببان این امر داده می‌شود، زیرا از چندی پیش زنگ‌های خطر به‌صدا درآمده و حجت در این زمینه تمام شده است.
 
انتهای پیام// ه.ز
 

بازدید دادستان عمومی و انقلاب قوچان از واحد‌های مسکن مهر این شهرستان

.

منبع : https:yjc.ir