آکایران :اجرای صابر ابر و پانته آ پناهی ها در نمایشگاه چیدمان با عنوان "از مردم استمداد می کنم" که از روز ۹ مردادماه برای عموم اجرا شده است، شامل 1724 قطعه عکس و آگهی از گمشدگان دهه 40 است که توسط صابر ابر طی چند سال جمع آوری شده‌ است.

صابر ابر و نمایشگاه "از مردم استمداد می کنم"

بنا به گزارش آکاایران : نمایشگاه چیدمان با عنوان "از مردم استمداد می کنم" با اجرای صابر ابر و پانته آ پناهی ها برگزار شده است . این نمایشگاه از روز پنجشنبه عصر ساعت 17 در گالری محسن به صورت خصوصی افتتاح شد. این نمایشگاه شامل تابلوها و آگهی هایی از افراد گمشده دهه 40 است و همچنین در کنار اینها ، اشیا و وسایلی قدیمی از آن افراد گمشده به همراه توضیح مختصری در باب آنها آورده شده . اشیایی مثل : گوشواره ، دوربین ، ساعت و ...


صابر ابر
پانته آ پناهی ها در نمایشگاه چیدمان

در قسمتی از این نمایشگاه فیلمی با مدت زمانی 2 دقیقه و 30 ثانیه به کارگردانی صابر ابر و با بازی او و پانته آ پناهی هاا نمایش داده می شود که همسو با اهداف این گالری ، که انتظار را تداعی می کند ، است.

در طبقه بالای این گالری پرفورمنسی از صابر ابر و پانته آ پناهی هاا که در دو اتاق شیشه ای مجزا قرار گرفته اند ، اجرا می شود. که اجزای صحنه ، تداعی کننده اتاق و وسایل اولیه‌ و ساده ای برای زندگی در یک خانه است. در این پرفورمنس صابر ابر و پانته آ پناهی ها نقش کسی که عزیزش را گم کرده و در انتظار او است را بازی می کنند.


استمداد
صابر ابر و پانته آ پناهی ها در نمایشگاه چیدمان

این نمایش کوچک با موسیقی های دلنواز قدیمی همراه است . در حین این پرفورمنس هر کدام از بازیگر ها کنش ها و واکنش های حسی را با تماشاگران برقرار  می کنند. به طوری که هر کدام از بازدید کنندگان درگیر نقش می شوند و حس انتظار و گمشدگی یا گم کردگی در آنها بیدار می شود.


پانته آ پناهی ها
آتیلا پسیانی در نمایشگاه چیدمان

مفهوم این نمایش گمشدگی و گم کردگی افراد در طول دوران های مختلف است. امین دوایی گردآورنده و احسان رسول اف تهیه کننده این نمایشگاه هستند.


صابر ابر
تابلوهای گمشدگان در نمایشگاه چیدمان صابر ابر

صابر ابر درباره این نمایشگاه در صفحه شخصی اش نوشت :

ما همه گم شده ایم

روزی جایی

دور یا نزدیک

این نمایشگاه را تقدیم می کنم به همه کسانی که گم شده اند و با تشکر از کسانی که با هنرشان به گمشدگان پرداخته اند.

ورود برای عموم آزاد است.


استمداد
نمایی از یکی از تابلوهای صابر ابر

هنرمندانی که در افتتاحیه این نمایشگاه شرکت کردند عبارتند از : آتیلا پسیانی، جواد مجابی، هومن سیدی، حبیب رضایی، طناز طباطبایی، محمدرضا غفاری و دیگر هنرمندان .

این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت 17 تا 22 و در روزهای افتتاحیه و اختتامیه یعنی روز جمعه9  مرداد و  16 مرداد از 10 الی 22 در گالری محسن واقع در بزرگراه مدرس، خیابان ظفر، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا شرقی، شماره 42 دایر است.

منبع : پانته آ پناهی ها