وینستون چرچیل

تنها شعر شناخته‌شده چرچیل در بزرگسالی که نشان می‌دهد او جنبه‌های شاعرانه هم داشت، قرار است در یک حراجی به فروش برسد.

این قطعه شعر که قیمتی حدود 15 هزار پوند برایش پیش بینی شده، با عنوان «اسم شب‌های مدرن ما» توسط یک فروشنده بازنشسته نسخ خطی و حدود 115 سال پس از نوشته‌ شدنش کشف شد.

وینستون چرچیل که روزنامه‌نگار، مقاله‌نویس، نویسنده و رمان‌نویس بود، در عین حال به عنوان یک تاریخدان، بیوگرافی‌نویس و سخنور ماهر نیز شناخته می‌شد. اما اکنون این مرد که جان اف کندی رئیس جمهور فقید آمریکا او را «برانگیزاننده زبان انگلیسی» خوانده بود، یک عنوان جدید هم پیدا کرده است: یک شاعر جوان!

شعر «اسم شب‌های مدرن ما» که الهام گرفته از اشعار تنیسون و کیپلینگ است، بهار آینده در حراجی لندن ارایه می‌شود. این شعر در سال 1899 یا 1900 نوشته شده و متعلق به زمانی است که او با درجه ستوان دومی در ارتش خدمت می‌کرد. او در این شعر 10 بیتی به ستایش سلطنت بریتانیا پرداخته است.

این شعر که اکنون انتسابش به چرچیل قطعی شده را اندرو موشن ملک‌الشعرای پیشین بریتانیا به عنوان شعری با هجای سنگین توصیف کرده و گفته از اینکه چرچیل آن را نوشته باشد تعجب نکرده است. تنها شعر دیگری که از چرچیل کشف شده مربوط به 15 سالگی اوست که با عنوان «آنفلوآنزا» در سال 1890 برایش یک جایزه شعری در رقابت بین مدارس بریتانیا به ارمغان آورده بود.

این سیاستمدار به عنوان کسی که عاشق شعر بود، شناخته می‌شد و یک بار برای حفظ بودن و از بر خواندن شعر 1200 بیتی «الحان روم باستان» سروده توماس مکالی برنده جایزه «هارو» شد.منبع : seemorgh.com