آکاآپ: محمد رسول الله فیلمی به کارگردانی مجید مجیدی است که بهمن ماه سال 93 در سینماهای کشور اکران شد و توانست به فروشی بیش از 14 میلیارد تومان دست یابد. 17 ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) است و به همین مناسبت امروز پنجشنبه 23 آبان اولین قسمت این فیلم سینمایی ساعت 22 روی آنتن شبکه یک سیما میرود. برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

زمان پخش فیلم محمد رسول الله در شب ولادت حضرت

زمان پخش فیلم حضرت محمد (ص)

فیلم محمد رسول الله یکی از پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران بود که با حضور عوامل ایرانی و خارجی در شهرک سینمایی پیامبر اعظم و بخش هایی در جنوب آفریقا ساخته شد.

فیلم حضرت محمد در تلویزیون پخش میشود

داستان فیلم محمد رسول الله (ص) :

داستان فیلم محمد رسول الله از سال 10 بعثت و زمانی که مسلمانان در تحریم اقتصادی بودند آغاز میشود و ماجرا اصلی فیلم از زمانی آغاز میشود که اوسفیان از ابوطالب درخواست میکند که به نزد محمد برود و از او بخواهد که خدا را در دلش زنده نگاه دارد و در همین حین نبی خدا مشغول نماز خواندن است که بعد از سوره حمد سوره فیل را می خواند و در یک فلش بک داستان فیلم از سال عام الفیل، تولد پیامبر و دوران کودکی او به تصویر کشیده میشود.

بعد از این مرور خاطره، داستان فیلم به سال ده بعثت و اوضاع بد مسلمانان تحریم شده بازمیگردد و داستان هایی از محاصره مسلمانان در شعب ابی طالب، دوران پیش از تولد پیامبر اسلام، صحنه های درگذشت مادر پیامبر اکرم و صحنه های مربوط به دوران شیرخوارگی و خردسالی پیامبر به تصویر کشیده میشود و با اولین سفر پیامبر به شام و رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می رسد.

زمان پخش فیلم فیلم محمد رسول الله

بازیگران فیلم محمد رسول الله عبارتند از :

علیرضا شجاع نوری در نقش حضرت عبدالمطلب پدربزرگ پیامبر،مهدی پاکدل در نقش حضرت ابوطالب عموی پیامبر ، داریوش فرهنگ در نقش ابوسفیان، محسن تنابنده در نقش ساموئل تاجر یهودی، ساره بیات در نقش حلیمه دایه پیامبر، مینا ساداتی در نقش آمنه مادر پیامبر، پانته آ مهدی نیا در نقش فاطمه بنت اسد همسر ابوطالب، رعنا آزادی ور در نقش ام جمیل همسر ابولهب، حمیدرضا تاج دولت در نقش حمزه عموی پیامبر(ص)، صادق هاتفی در نقش بحیرا راهب مسیحی، محمد عسگری در نقش ابولهب عموی پیامبر(ص)، هدایت هاشمی در نقش حناطه برده آزادشده، نگار عابدی در نقش همسر حناطه، جعفر قاسمی در نقش حارث شوهر حلیمه در فیلم محمد رسول الله (ص) به ایفای نقش پرداخته اند و امیر حیدری بازیگر نقش 12 سالگی حضرت محمد (ص) در این فیلم بود.

فیلم محمد رسول الله در شب ولادت پخش خواهد شد